Wiosenna odnowa!
Wiosna, ach to ty! Wraz z poprawą pogody nabiera się chęci do życia. Żeby zrzucić zimową oponkę ruszamy na AquaCycling ;) warto też zadbać o włosy i skórę, które po zimie często nie są w zbyt dobrej kondycji. Poniżej kilka moich ulubionych sposobów na poprawę stanu włosów, skóry i paznokci wykorzystując składniki które praktycznie każdy ma w domu.
Antycellulitowy peeling z kawy
Mój numer 1. Pomaga zredukować cellulit, po nim skóra jest gładka i miękka. Można go stosować na całym ciele (no, może z wyjątkiem twarzy...przynajmniej ja nie próbowałam nakładać go na twarz). Przepis jest bardzo prosty - fusy z kawy mieszamy z oliwą lub oliwką do pielęgnacji niemowląt. Proporcje należy dobrać tak, aby mieszankę łatwo można było rozprowadzać po ciele. Dla wzmocnienia efektu do peelingu można dodać trochę soli morskiej. Peeling stosować co 2-3 dni, efekty są super :)
Włosy - laminowanie
Sprawdzony przeze mnie sposób na gładkie i lśniące włosy. Przez częste farbowanie moje włosy są w opłakanym stanie. W zimie zazwyczaj jest jeszcze gorzej; włosy są suche, plączą się i łamią. Laminowanie doskonale poradzi sobie z tymi problemami. W połowie szklanki gorącej wody rozpuszczamy 2,5-3 łyżki żelatyny. W czasie kiedy mieszanka stygnie myjemy i osuszamy włosy ręcznikiem. Do rozpuszczonej żelatyny dodajemy łyżkę maski/odżywki do włosów, i taką miksturę nakładamy na wilgotne włosy. Najlepiej włosy owinąć w foliowy czepek lub zwykłą folię spożywczą, oraz ręcznik - ciepło sprawi że mieszanka lepiej wchłonie się we włosy. W foliowo-ręcznikowym turbanie siedzimy przez ok. 40 minut, następnie dokładnie spłukujemy włosy ciepłą wodą. Uwaga! Nie należy włosów laminować zbyt często - raz na 2 tygodnie w zupełności wystarczy.
Piwo - nie tylko do picia ;)
Piwo nadaje włosom połysk i dobrze nawilża skórę. Raz w tygodniu warto wykonać piwną płukankę - efektem są miękkie i puszyste włosy. Jak wykonać piwną płukankę? Nic prostszego! Po umyciu włosów szamponem i dokładnym uch spłukaniu sięgamy po butelkę/puszkę/szklankę z piwem i polewamy nim włosy. Przed wykonaniem płukanki warto użyć odżywki, aby uniknąć efektu sztywnych włosów. Uwaga! Częste stosowanie płukanki piwnej podobno może odrobinę rozjaśnić włosy. Osobiście tego nie testowałam.
Dłonie - peeling
Stosuję go codziennie. Pomimo tego, że zima w tym roku była łagodna i wielkich mrozów nie było, moje dłonie i tak od chłodu dostały popalić - skóra jest sucha i popękana. Składniki na peeling: miód, cukier, oliwa z oliwy, wszystkiego dodaję "na oko". Mieszanką dokładnie masujemy dłonie, po czym spłukujemy letnią wodą. Najczęściej peeling ten wykonuję przed snem, po czym nakładam na dłonie grubą warstwę kremu nawilżającego i zakładam rękawiczki. Rano zmywam resztki kremu, które się nie wchłonęły i voilà! Dłonie idealnie gładkie.
Paznokcie - rewelacyjny olejek rycynowy
Olejek rycynowy można kupić w aptece w cenie 2-5 zł. Dzięki niemu można cieszyć się mocnymi, nierozdwajającymi się paznokciami. Można go stosować na kilka sposobów.
- Olejek rycynowy wlewamy do garnuszka i podgrzewamy, następnie przelewamy go do miseczki i zanurzamy w niej paznokcie. Trzymamy przez kilkanaście minut.
- Olejek rycynowy możemy także nanieść na wacik, a następnie wycierać nim paznokcie. Po takim zabiegu olejek zostawiamy jeszcze na kilka minut i wmasowujemy przez chwilę palcami.
- Kolejnym sposobem na użycie olejku rycynowego na paznokcie jest przygotowanie maseczki. Mieszamy olejek z żółtkiem jajka oraz odrobiną soku z cytryny. Mieszankę kładziemy na łamliwe paznokcie lub wysuszone skórki, zostawiamy na ok. 5 minut po czym ścieramy nadmiar papierowym ręcznikiem, ale nie zmywamy.
Twarz - domowe maseczki
Testowałam niezliczoną ilość środków do pielęgnacji twarzy, wolę nie myśleć o tym ile kasy wydałam na te wszystkie specyfiki :) W końcu postanowiłam wypróbować domowych sposobów - maseczek, do których składniki bez problemu znalazłam w lodówce. Efekty po zastosowaniu niektórych były naprawdę rewelacyjne. Poniżej moje top 5 maseczek domowych:
Maseczka ze świeżego ogórka - najprostsza i znana od dawna. Na twarz i dekolt nakładamy cienkie plasterki nieobranego ogórka. Po 10-15 minutach zdejmujemy plasterki i wklepujemy w skórę krem nawilżający. Ogórek nawilża, napina skórę i rozjaśnia przebarwienia.
Maseczka z marchwi - Łyżkę startej na tarce marchewki mieszamy z żółtkiem jajka, łyżeczką miodu i łyżeczką sera twarogowego. Rozprowadzamy na twarzy i szyi, po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą. Maseczka jest doskonała do cery suchej i zmęczonej. Uwaga! Maseczka nadaje skórze ciemniejszy, lekko opalony odcień. Nie można więc przesadzić z częstotliwością stosowania, żeby nie mieć pomarańczowej twarzy.
Maseczka z jajka - oddzielamy żółtko od białka. Żółtko nakładamy na twarz, pozostawiamy na ok. 30 minut i zmywamy letnią wodą. Następnie ubijamy białko i również nakładamy na twarz. Białko zostawiamy na twarzy do czasu aż zaschnie, zmywamy wodą. Żółtko jest bogate w wiele składników odżywczych, białko oczyszcza i napina skórę. Uwaga! Maseczka z białka nie jest polecana dla skóry suchej.
Nawilżająca maseczka z miodem - 2 łyżki miodu mieszamy z 2 łyżeczkami mleka lub śmietany i 2 żółtkami jaj. Nanosimy na twarz, po 15 minutach zmywamy ciepłą wodą. Miód odżywia, wygładza, regeneruje i nawilża skórę oraz łagodzi podrażnienia.
Maseczka z awokado - dla zmęczonej, szarej i suchej skóry. Połowę awokado mieszamy z odrobiną miodu, kilkoma kroplami soku z cytryny i odrobiną jogurtu naturalnego. Maseczkę trzymamy na twarzy ok 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.
Similar to this Post
Magdalena P. oraz Magdalena M.
Magdalena M. - studentka Elektroniki i Telekomunikacji na PG.Kocha taniec i fotografię.Uzależniona od kawy maniaczka seriali. Nierzadko roni łezkę na filmach.Najchętniej przygarnełaby wszystkie potrzebujące opieki zwierzątka świata.
Magdalena P. - z wykształcenia grafik komputerowy. Pełnoetatowa mama i kura domowa. Niepoprawna marzycielka, nie wyobraża sobie życia bez muzyki, aparatu fotograficznego i herbaty.
e-mail : mandm.lifestyle@gmail.com